V Modrej izbičke

V Modrej izbičke

  1 315 101.1%  65x 
Ukončené  1 300 €
Pomôžte nám vydať rozprávku V Modrej izbičke v krásnej väzbe s plnofarebnými ilustráciami – tak, ako si to budúci detskí čitatelia zaslúžia.
O pripravovanej knižke

Škriatok Zvitko to veru nemá ľahké. Najprv ho drevorubači pripravia o príbytok v starom dube a v zničenom lese sa po jeho kamarátoch akoby zľahla zem. Čo len bude malý škriatok robiť? Našťastie sa celý jeho príbeh odohráva v tajomnej knižke, ktorú práve číta malá Sofinka na návšteve u svojej pratety. Okolo nej ticho a poslušne sedia staré hračky. Namosúrená Opica, múdry a rozvážny plyšový Macík, krásna a milá Bábika, roztržitý Psík a ľútostivý a kamarátsky Drevený chlapček. V Modrej izbičke, kde žijú, zakrátko nič nebude také, ako predtým. K starým hračkám totiž pribudne nový spoločník. Škriatok Zvitko. Ako sa z rozčítanej knižky na nočnom stolíku dostane do Modrej izbičky a aké dobrodružstvá tam naňho čakajú? Ako si poradia hračky, keď sa za dverami Modrej izbičky zrazu začnú ozývať hrozivé zvuky? Pomôže im Zvitko, dokáže prekonať svoj strach, ktorý si priniesol zo severských lesov, ukáže sa ako odvážny ochranca? Dozviete sa v rozprávke, kde nad zlom vyhráva odvaha, dobré srdce a najmä, priateľstvo a láska.
Rozprávka V Modrej izbičke chce nenásilnou a zábavnou formou pomôcť deťom prekonať strach, ukázať im, že v mnohom si, tak ako Zvitko, môžu poradiť sami, stačí mať pri sebe dobrých priateľov a kúsok odvahy. Rozprávka je plná fantazijných prvkov, apeluje na potrebu priateľstva, ukazuje, aký nádherný je svet príbehov a aké dôležité je ho zdieľať s ostatnými.
Prečo som sa rozhodla vás osloviť?

Vydať rozprávku nie je ľahké. Ilustrácie, plnofarebná tlač, tvrdá väzba, to všetko stojí peniaze. A nie málo. Ale za dobrú vec predsa treba zabojovať. Preto som sa rozhodla osloviť vás, milí milovníci kníh, detskej literatúry a umenia, vy ste nádejou, že rozprávka V Modrej izbičke uzrie svetlo sveta a kníhkupectiev. Všetko je už pripravené. Samotnú rozprávku som napísala ja, Diana Mašlejová. Ilustrácie k rozprávke V Modrej izbičke namaľovala Janka Lišková z Čiech. Sme vám vďačné za akúkoľvek finančnú pomoc a vopred vám zo srdca ďakujeme!

V požadovanej sume sú zahrnuté tieto náklady:
• Grafická úprava
• Odmena pre korektora
• Náklady na plnofarebnú tlač a papier
• Honorár pre ilustrátorku

Kto som?

Volám sa Diana Mašlejová, som spisovateľka a literárna publicistka. Napísala som dve knihy, zbierku poviedok s názvom Aj o vetre, ktorá vyšla vo vydavateľstve SOFA a knihu krátkych próz Maják, v ktorej vlastnými očami opisujem život v meste a mesto v živote (kniha vyšla vo vydavateľstve Limerick).
Niekoľko rokov pravidelne pripravujem rozprávky do detského časopisu, vediem literárnu rubriku v bratislavskom kultúrnom magazíne InBA, píšem recenzie pre Knižnú revue, literárny web Knihožrút a pôsobím ako literárna publicistka v Rádiu Devín. Svoje poviedky som publikovala vo viacerých slovenských kultúrnych časopisoch. Mám rada knihy, cestovanie, kávu, priateľov a nikdy neodolám dobrej rozprávke.Úryvok z knihy V Modrej izbičke

„Kto si?“ potriasol ním niekto za rameno. Škriatok sa prebral a vôbec netušil, kde je. V lese, či v izbičke? V rozprávke, či v skutočnosti, kde vlastne? Bol si istý len tým, že je stále noc.
Pred ním, priamo na vankúši za Sofinkinou hlavou, stál Macík. Ale nie taký, akého poznal z lesa. Tento bol omnoho menší, vlastne asi rovnako veľký ako on, mal bielu vestičku a vôbec nevyzeral ako živý. Ruky mal preložené vbok a prísne naňho zazeral.
„Celé detstvo som spinkal pri Pani Domu, teraz spinkám pri Sofinke. Poznám každého v tejto izbe. Ale teba som tu nikdy nevidel,“ prehovoril a podozrievavo doňho strčil. Vtedy Zvitko spoznal, že Macík je celkom mäkký. Akoby bol hračkársky.
„Som škriatok Zvitko z rozprávky,“ predstavil sa.
„Z akej rozprávky?,“ pribehol zrazu Psík, malý jazvečík s ošumelou hnedou srsťou. Aj on bol celkom malý, nie ako poľovnícki psi, ktorých so sebou vodili ľudia do lesa.
„Z tejto,“ a rukou ukázal na otvorenú knižku na nočnom stolíku.
Všetci obyvatelia Modrej izbičky zhíkli. Také niečo ešte nikdy nevideli.
Odkedy v izbe bývali, na nočnom stolíku už ležalo množstvo kníh, ale zo žiadnej z nich ešte nikto nikdy nevyskočil. Nevedeli si to vysvetliť a Zvitko na tom nebol lepšie. Bol ešte stále veľmi zmetený.
Navyše nikdy predtým nevidel hračky. Iba raz istému dievčatko v lese vypadla bábika. Bola veľmi pekná a Zvitko si ju chcel zobrať za ženu. Ale neprehovorila ani slovíčko, preto ju radšej nechal tak. Odvtedy mal pocit, že hračky nerozprávajú. Tieto však boli ukecané až-až. Tiež máte doma také?

„Nikto nesmie prísť do Modrej izbičky len tak,“ zaznel zrazu neznámy škrekľavý hlas. Zvitko sa rýchlo otočil a za sebou zbadal nepriateľsky vyzerajúcu žltú Opicu.
„Dodržiavame tu prísne pravidlá,“ zachmúrila sa. A vtom zo zásuvky vykukla najkrajšia bytosť, akú kedy malý škriatok videl. Stačilo, že vyklonila hlavu a Zvitka zalial príjemný pocit, akoby ju poznal odjakživa. Bábika v ružových šatách s broskyňovou farbou pleti mala tie najjemnejšie črty a najláskavejšie oči, aké si viete predstaviť.
„Nestraš nového návštevníka, Opica. Prepáčte, Zvitko, dlho sme tu nemali žiadnu návštevu.“ Bábika sa milo usmiala a škriatok v nej okamžite našiel spojenca.
„Ako je možné, že si sem prišiel z knihy?,“ opýtal sa zamyslený Macík, ktorého vždy vyviedlo z miery, keď na niečo nepoznal odpoveď.
„To keby som len vedel,...“ mykol plecami Zvitko.

„Tá kniha potom musí byť čarovná!,“ vykríkol Drevený chlapček a snažil sa do knihy skočiť. Najprv tam pchal jednu drevenú nohu, potom obe ruky, nakoniec aj hlavu,... ale nič.
„Len sa o to nepokúšaj,“ mávol Zvitko rukou. „Bol to aj tak hrozný príbeh.“
A vyrozprával hračkám, čo sa mu prihodilo. Tie pozorne počúvali a zrazu boli vďačné aj za tú štipku nudy, ktorá sa im občas ušla. Psík s Dreveným chlapčekom začali ticho rumázgať a Macík im musel priniesť vreckovky. To bolo pre nich typické. Malý hnedý jazvečík sa schúlil k svojmu kamarátovi a pokúšal sa utrieť si slzy o jeho modré drevené nohavice.
„Tak už dosť, vy dvaja. Radšej počúvajte,“ zahriakol ich nakoniec Macík.

„Po tom, čo mi odpílili strom a moji kamaráti odišli, sa tam nemám prečo vrátiť,“ dokončil Zvitko svoje smutné rozprávanie.

„To, čo sa ti prihodilo je naozaj hrozné,“ prehovorila zrazu krásna Bábika. S noblesou, bábikám vlastnou, si napravila čipkované šaty a láskavo sa na Zvitka zahľadela. „Budeme radi, ak tu zostaneš s nami.“ Hračky prikývli. Nový spoločník k nim nepribudol už roky a tento Zvitko sa im celkom pozdával.Komentáre

5€
Rozprávková pohľadnica V Modrej izbičke

Pohľadnica s ilustráciou z knižky V Modrej izbičke spolu s venovaním od autorky na zadnej strane.


Dostupné odmeny:
Neobmedzené množstvo

11€
Kniha V Modrej izbičke

Výtlačok rozprávkovej knižky V Modrej izbičke spolu s venovaním od autorky.


Dostupné odmeny:
Neobmedzené množstvo

30€
Dve knižky V Modrej izbičke, Vaše meno v zozname prispievateľov (dobrovľné), plus originálny odznak a pohľadnica

Dva výtlačky rozprávkovej knižky V Modrej izbičke spolu s venovaním od autorky, Vaše meno v úvodnom zozname prispievateľov (dobrovoľná možnosť), originálna pohľadnica z ilustrácie a utešený odznak.


Dostupné odmeny:
Neobmedzené množstvo

45€
Tri knižky V Modrej izbičke zabalené v krásnej textilnej taške s motívom rozprávky

Tri výtlačky knižky V Modrej izbičke s venovaním od autorky a štýlová textilná taška s motívom rozprávky ako bonus.


Dostupné odmeny:
Neobmedzené množstvo

70€
Rozprávkový set

Tri knihy V Modrej izbičke s venovaním od autorky, tri odznaky z ilustrácií, rozprávkový hrnček s ilustráciou a náš plyšový Macík.


Dostupné odmeny:
Neobmedzené množstvo

390€
Mega dávka čarovného sveta

Rozprávka napísaná špeciálne pre Vás, podľa Vami vybraného námetu, alebo postavy, venovaná Vám a vytlačená v pôvabnej väzbe (rozsah až 7 strán). Samozrejme, tri výtlačky rozprávky V Modrej izbičke grátis.


Dostupné odmeny:
Neobmedzené množstvo

MEDIÁLNI PARTNERI

NEWSLETTER